środa, 2 czerwca 2010

Dzien Sportu

Tegoroczny Dzień Sportu odbywał sie pod hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Dzień rozpoczął sie apelem urozmaiconym wierszami i piosenkami o tematyce zdrowotnej. Dzięki temu uczniowie przypomnieli sobie o zasadach zdrowego stylu życia . W przygotowanie apelu zaangażowali się uczniowie klas I - VI wraz z wychowawczynia klasy II panią W. Ziółkowską -Sterniczuk.
W tym dniu atrakcjom nie było końca. Dzieci z klas I - II uczestniczyły w konkursie plastycznym ,,Moja ulubiona dyscyplina sportu. Uczniowie ci ćwiczyli swoją sprawność fizyczną w konkurencjach: skoku na skakance, torze przeszkód, rzutach do celu i wielu, wielu innych.
Klasy IV - VI sprawdzały swoje umiejetnosci w turniejach międzyklasowych. Rozegrano mecze, m.in. w dwa ognie usportowione, w unihokeja. Niezapomnianą atrakcją dnia były rozgrywki tenisa stołowego. Zawodnicy klas IV -VI rywalizowali w konkurencjach w konkurencjach rzutu do kosza oraz rzutu piłką lekarską.
Po wielu zmaganiach na uczniów czekał słodki poczestunek w postaci lodów i gofrów sponsorowanych przez Radę Rodziców.
Dzień Sportu zakończył się rozdaniem nagród i dyplomów dla najlepszych zawodników. Nagrodzono najbardziej ,,usportowione" klasy, które otrzymałysportowe upominki.