piątek, 18 czerwca 2010

Obchody 750 lecia Szprotawy

Dnia 12 czerwca 2010 roku odbył się KOROWÓD HISTORYCZNY z okazji 750 – lecia nadania praw miejskich Szprotawie.
To był bardzo ważny dzień w życiu naszej szkoły. Tego dnia nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w korowodzie historycznym upamiętniającym te wydarzenia.
12 czerwca mieszkańcy okolic Szprotawy oraz dzieci i młodzież przedszkoli i szkół z szprotawskiej gminy, w tym także uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem, prezentowali historię tego pięknego miasta.
Ulicami Szprotawy przeszedł barwny korowód, który obrazował dawne epoki historyczne, nawiązujące do dziejów miasta. Korowód polegał na przemarszu szprotawskimi ulicami m. in. ulicą Mickiewicza, Basztową, Odrodzenia, Katedralną na Błonie Szprotawskie. Przemarszowi towarzyszyły występy Miejskiej Orkiestry Dętej ze Szprotawy, Orkiestry Dętej ze Sprembergu oraz Orkiestry Wojskowej z Żagania.
Na Błoniach nastąpiło uroczyste otwarcie festynu. Na scenie występowały dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Właśnie tam, na scenie nastąpiło uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom jubileuszowych konkursów (literackiego i artystycznego). Tego dnia, powód do zadowolenia miały również nasze uczennice. Laureatkami w konkursie literackim „Moje Miasto” zostały Marta Miszczak i Klaudia Guć, uczennice klasy szóstej. Obie dziewczyny otrzymały wyróżnienia. Wyróżnienie w konkursie artystycznym „Tak cię widzę Szprotawo” zdobyła Karolina Kozłowska z klasy czwartej.