piątek, 17 grudnia 2010

IV Wieczór Kolęd

Niezapomniane przeżycia związane z tradycją świąt bożonarodzeniowych na długo pozostaną w pamięci uczestników „IV Wieczoru Kolęd ’’. Impreza, która odbyła w dn.17.12.2010r. została zorganizowana przez Szkołę Podstawową i Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło
liczne grono zaproszonych gości, rodziców oraz dzieci. W programie wieczoru mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru „Lira” ze SP Długie i „Scholi" z Mirocina Górnego. Głównym punktem spotkania był konkurs kolęd. Wyłonione jury oceniało występy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Po naradach w grupie młodszej I miejsce przyznano Nikoli Nurkowskiej, II miejsce Miłoszowi Walkowiakowi, III miejsce Sandrze Kotlarz, Dominice Hałabura, Weronice Lechowskiej.
W grupie starszej I miejsce zdobyła Olga Myllerowicz, II miejsce Kinga Lechowska, III miejsce wyśpiewały Ola Rzymańczuk i Emilia Gajda. Laureaci i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy, nagrody książkowe oraz rzeczowe.
Przy wspólnym kolędowaniu i słodkim poczęstunku w miłej atmosferze impreza dobiegła końca. Wieczory kolęd to jeden z nielicznych momentów, kiedy możemy się spotkać przy wspólnym stole, posłuchać i obejrzeć przygotowane programy, a potem razem pośpiewać.

Sporządziła:
Jadwiga Matoga