czwartek, 30 kwietnia 2015

Apel poświęcony Janowi Pawłowi II

Dnia 27 kwietnia 2015 roku, w pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, odbył montaż słowno-muzyczny pt.: „SANTO SUBITO – natychmiast święty” poświęcony niezwykłemu polakowi jakim był Karol Wojtyła.
Uczniowie klas II-VI, pod kierunkiem katechetki Joanny Bojskiej, w wierszach i piosenkach starały się przybliżyć i przedstawić, znaną dziś na całym świecie postać Jana Pawłą II – papieża polaka, który odmienił oblicze ziemi. Papież Jan Paweł II zafascynował ludzi na całym świecie swoją niezwykłą osobowością. W tym roku minęło już dziesięć lat od śmierci Jana Pawła II . 2 kwietnia 2005 roku w dniu śmierci papieża, cały świat się zatrzymał. Wielu dorosłych doskonale pamięta tamten czas, tamte uczucia i emocje. Dziś dziesięć lat później w dorosłość wchodzą pokolenia, które nie pamiętają Jana Pawła II, dlatego każde wspomnienie choć krótkie, może nam przypomnieć, a co niektórym poznać niezwykłą postać jaką był i nadal jest święty dziś Jan Paweł II. Niech Karol Wojtyła – Jan Paweł II nie będzie tylko postacią historyczną, ale żywym autorytetem w codziennym życiu.
Nie zabrakło także najmłodszej widowni, czyli naszych przedszkolaków, którzy nie tylko poprzez papieskie chorągiewki, ale także swój śpiew, pięknie włączyli się w uroczysty apel. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń papieża „Barkę”.