wtorek, 13 października 2015

NASZE PRZEDSZKOLE BAWI I UCZY

 NASZE PRZEDSZKOLE BAWI I UCZY POPRZEZ ZABAWĘ ORAZ NOWE DOŚWIADCZENIA

Bogactwo bazy dydaktycznej, ciekawe zabawki, gry dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny
sprzyjają aktywności zabawowej dzieci, rozbudzają ciekawość poznawczą i chęć do podejmowania działania. Kreatywne pomoce, interesujące zabawki konstrukcyjne i manipulacyjne rozwijają sprawność manualną i ruchową, wyobraźnię i inwencję twórczą. Podczas zajęć umuzykalniających i ruchowych wykorzystywane są nowe pomoce takie jak: instrumenty perkusyjne, chusta animacyjna, kolorowe woreczki z literkami, piłki, barwne wstęgi i chusteczki. W kącikach zainteresowań przedszkolaki nie tylko bawią się, ale również odpoczywają aktywnie na wygodnych pufach, miękkich i kolorowych krążkach. Na placu zabaw dzieci korzystają ze sprzętu wielofunkcyjnego i innych atrakcji: karuzela, koniki, bujaki, huśtawka. Ogromną popularnością cieszy się piaskownica. Tu dzieci budują zamki i zameczki, baby i babeczki oraz uczą się poprzez zabawę współdziałania w grupie. Miła, serdeczna i przyjazna atmosfera sprzyja radosnej zabawie i nauce.