poniedziałek, 21 marca 2016

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 14-15 marca odbyły się w naszej szkole

. Dzieci uczestniczyły we Mszy św. z nauką rekolekcyjną oraz przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Wraz z wychowawcami, wykonały ozdoby wielkanocne, którymi udekorowały klasy i korytarze naszej szkoły. W pierwszy dzień rekolekcji uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiary oraz zastanowienia się nad istnieniem i ingerencją Boga w naszym życiu poprzez obejrzenie filmów „ Listy do Boga” (klasy I-III) oraz „Bóg nie umarł” (klasy IV-VI). W drugim dniu chętnie uczestniczyły w drodze krzyżowej, podczas której każda klasa miała okazję nieść krzyż pomiędzy stacjami. Rozważania i śpiew prowadzone były przez kółko plastyczno-teatralne, które na koniec nabożeństwa odśpiewało hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na zakończenie rekolekcji odwiedził nas Pan organista, wraz z którym wspólnym śpiewem chwaliliśmy Boga, w myśl znanego powiedzenia św. Augustyna: „kto śpiewa, dwa razy się modli”.