poniedziałek, 31 października 2016

Spotkanie przedszkolaków z Panią pielęgniarką

Dnia 25.10.2016r.dzieci gościły w przedszkolu Panią pielęgniarkę. Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem słuchały jak Pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.Podczas rozmowy zwrócono uwagę jak ważny jest w życiu ruch, zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców i warzyw.Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych dzieląc produkty na zdrowe i te, które spożywane w nadmiarze mogą szkodzić zdrowiu.

https://goo.gl/photos/Kb8Z84hC4fY3on3M9
Pod koniec spotkania Pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się duża wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły Pani pielęgniarce kolorową laurkę. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz podzielenie się z nami swoją wiedzą.
Sporządził: Małgorzata Turzyńska