piątek, 11 listopada 2016

Pasowanie na ucznia klasy I

Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
Do lekcji się przygotować,
Działać na rzecz swojej szkoły,
Być uprzejmym i wesołym…

https://goo.gl/photos/AAqZZT8hQWdp8EA68

   Tymi słowami, 09 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. 
Był to szczególny dzień, który uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Szkół w Wiechlicach p. Cecylia Brodzińska i Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych p. Sylwester Chocholski. Przybyłych gości powitała Kierownik filii w Długiem p. Halina Kanyi Maina.
   Na początku uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny z pomocą starszych koleżanek z klasy IV. Były tańce, wiersze i piosenki.. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.
   Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego Aktu Pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Cecylia Brodzińska. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem, choć czasem z lekkim niepokojem.
 Była to uroczysta i podniosła chwila. Mali uczniowie otrzymali życzenia i prezenty od zgromadzonych gości i rodziców oraz dyplomy. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.
   
W drugiej części uroczystości dzieci zostały włączone również do rodziny czytelniczej. Uczniowie kl. I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika. Pasowania na Czytelnika dokonała p.Jadwiga Matoga.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen
na pierwszym szkolnym świadectwie.

Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!

Wychowawca kl. I  Anna Kijanek.