środa, 2 listopada 2016

Wszyscy święci balują w niebie

Dnia 31.10.2016 w Szprotawie , odbył się już II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, pod patronatem Parafii Wn. N.M.P. w Szprotawie oraz Burmistrza Szprotawy. Wśród uczestników Balu nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Bal rozpoczął się uroczystym przejściem z pod Pomnika Jana Pawła II do placu pod Ratuszem, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Balu przez Pana Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachę.
https://goo.gl/photos/NYprD4chNKxQ5MkT7
Po krótkiej modlitwie, wspólnie odśpiewano „hymn” Balu „Wszyscy święci balują w niebie ” i rozpoczęto wspólną zabawę. Pięknie przebrane dzieci, które wcieliły się w postaci świętych, bawiły się i tańczyły nie tylko przy muzyce chrześcijańskiej. Współorganizator, Szprotawski Dom Kultury , zapewnił przebierańcom „Zumbę”, przy znanych utworach takich jak: „ Schocolate”, „Macarena”,” Kaczuszki”. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i gorącej herbaty. Za najciekawsze charakteryzacje rozdano statuetki i dyplomy. Uczennica naszej szkoły Joanna Sawicka (klasa IV) została wyróżniona i nagrodzona za przepiękny strój św. Rity. Wspólna zabawa dzieci, jak również rodziców i zaproszonych gości, pokazała, że nie tylko „święci balują w niebie”. Również i my, tu na ziemi, możemy wspólnym śpiewem i tańcem chwalić Boga, który jest w niebie.