czwartek, 27 kwietnia 2017

40 EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

https://goo.gl/photos/dXeQ1Uor7VMhyBuA625.04.2017 r. w Wiechlicach odbyły się GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. To już 40 edycja tego turnieju. Zaproszeni goście: wiceburmistrz Szprotawy Paweł Chylak, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sylwester Chocholski;  radni gminy – Roman Śliwiński, Jarosław Zubal,  Władysław Sobczak; przedstawiciele Policji –   Aneta Hołownia, Łukasz Prędki – pełniący funkcję głównego sędziego, Łukasz Lewicz i Marcin Mycek;  przedstawiciel Banku PKO w Szprotawie – Urszula Langier, kierownicy filii – Krystyna Matczak, Jan Suchecki oraz ks. Przemysław Kasprzak zostali powitani przez dyrektora  Zespołu Szkół w Wiechlicach Cecylię Brodzińską.
W pierwszej części eliminacji uczniowie pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszeństwa na skrzyżowaniach. Druga część – praktyczna, polegała na pokonywaniu toru przeszkód, przejazd po miasteczku ruchu drogowego i wykonaniu zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dużą atrakcją turnieju był pokaz ratowania poszkodowanego z pojazdu, który uległ wypadkowi,  zaprezentowany przez strażaków PSP w Szprotawie.
W Turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Szprotawa.
Do eliminacji gminnych w naszej szkole zakwalifikowali się uczniowie: Justyna Sikorska, Mateusz Bargielski, Nikola Nurkowska i Filip Gnach. I w końcu sukces - drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. WIELKIE GRATULACJE!
Turniej zakończył się wręczeniem pucharów dla  zwycięskich drużyn (w kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach, III m – Szkoła Podstawowa Filia w Lesznie Górnym; w kategorii gimnazjów – I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach II miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Szprotawie, a miejsce III – Gimnazjum nr 2). Nie tylko jednak zwycięzcy otrzymali nagrody. Dzięki sponsorom organizatorzy  zadbali o to, by każdy uczestnik turnieju wyszedł zadowolony. Dodatkowo przyznano  tytuł najlepszego  zawodnika. W  kategorii szkół podstawowych  otrzymał go Hubert Herbut ze Szkoły Podstawowej  Filia w Siecieborzycach, a ze szkół gimnazjalnych  już po raz drugi z rzędu Patryk Kuczak z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.
Goście oraz zawodnicy i ich opiekunowie zostali podjęci niezwykłą gościnnością, opuścili więc mury ZS w Wiechlicach bardzo zadowoleni”.