sobota, 6 maja 2017

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

https://goo.gl/photos/x89otqJXLWjeGY148
W piątek  5. 05. 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klas I, IV-VI pod  opieką wychowawców przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu polskiego. Miło nam donieść, że śpiewali nie tylko występujący uczniowie, ale również spora grupa osób zaproszonych na tą uroczystość. 
Inscenizacja przypomniała najważniejsze fakty związane z kulisami uchwalenia konstytucji. Dzieci recytowały piękne wiersze, upamiętniające to ważne wydarzenie ,śpiewały pieśni patriotyczne .Na zakończenie zabrzmiał „Polonez” i w rytm tych melodii uczniowie naszej szkoły zatańczyli przepięknie taniec narodowy. Aktorzy dostali zasłużone brawa i uznanie widzów zgromadzonych na tej uroczystości..
Patriotyczne apele rocznicowe są w Zespole Szkół w  Wiechlicach Filia w Długiem tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.