czwartek, 8 czerwca 2017

Naukowo, sportowo, rozrywkowo – Noc bibliotek 2017 w Filii Bibliotecznej w Długiem

https://goo.gl/photos/GZmw8PmThGrkNH8E7
Filia Biblioteczna i Biblioteka Szkolna w Długiem po raz kolejny włączyła się w obchody ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zaopatrzeni w materiały promocyjne, książki, wizytówki od organizatora przystąpiliśmy do działania. Nasze popołudniowo- wieczorne spotkanie odbywało się pod hasłem: ,,Naukowo, sportowo, rozrywkowo”. Jak przystało na bibliotekę rozpoczęliśmy od czytania. Zaproszony gość kierownik naszej szkoły p. H. Kanyi- Maina przybliżyła nam detektywistyczne przygody Lassego i Mai zawarte w książce „Tajemnica biblioteki”. Po emocjach literackich szybko, bo przed nami już uszykowana świetlica i niecodzienni goście. To „Kraina Eksperymentów” z warsztatami zawitała do nas. Był to czas niesamowitych wrażeń i emocji, oj działo się działo! Po troszę naukowo, czarodziejsko, pachnąco i interesująco. Na zakończenie wspólna fotka i już pędzimy do sztalug, by malować krajobraz przed naszą szkołą i biblioteką. Prace wyszły fantastycznie, inwencja twórcza dzieci naprawdę nas zadziwiła. Odstawiamy pędzle i czas na odprężenie. Rebusy, zagadki, zabawy to kolejny punkt naszego programu. Po takich wysiłkach czas na posiłek. Z grilla dolatują smakowite zapachy. Kolejka chętnych już się ustawiła. Na zakończenie dyskoteka. Podsumowując było: naukowo, sportowo i rozrywkowo. Do tego pożytecznie spędzony czas - naprawdę bezcenne!
Sporządziła: Matoga Jadwiga – Filia Biblioteczna Długie