poniedziałek, 18 września 2017

Sprzątanie Świata 2017

https://photos.app.goo.gl/i6rleZZKPDY6fNRN2
15 i 18 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.
Celem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału. Dodatkowo zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie selektywnej zbiórki. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły worki w kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i czarnym. Uczniowie sprzątali świat pamiętając o segregacji zbieranych odpadów. Również nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji i pomogły w posprzątaniu terenu wokół szkoły.
Bardzo dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz przedszkolakom za włączenie się do akcji i zadbanie o naszą Ziemię.