czwartek, 26 kwietnia 2018

2 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o SKO

https://photos.app.goo.gl/xfCp7w0ozTSjRYeH2
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 2 Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o SKO. W tym roku w konkursie brało udział aż 11 drużyn. Konkurs został zorganizowany przez opiekunkę SKO ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie we współpracy z 1 Oddziałem Banku PKO w Szprotawie. Konkurs poprowadziła p. Urszula Langier. 
Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań m.in. uzupełnianie tabliczki oszczędności, rozwiązanie zagadki matematycznej, wyszukanie wyrazów z cząstką SKO. Podczas konkursu pojawiły się również konkurencje sportowe m.in. skoki dodawane, rzut piłką oraz skoki na skakance. To była dla uczniów świetna zabawa. Tradycyjnie pojawił się również quiz przygotowany prze Bank PKO. Uczniowie mieli do wyboru pytania za określoną liczbę punktów. Jak się okazało nie wszystkie pytania były dla uczniów łatwe.
Przerywnikiem w zmaganiach uczniów był występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o tematyce oszczędzania. Nie zabrakło Sowy i Pancernika, którzy odwiedzili nas podczas konkursu i z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie 
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Małomicach
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiechlicach Szkoła Filialna w Długiem 
Po raz kolejny udało nam się zdobyć III miejsce z czego bardzo się cieszymy. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Wiszniewska kl. III, Lena Nurkowska kl. III oraz Julia Gnach kl. II.  Serdeczne gratulacje dla dziewczyn. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 za zaproszenie na konkurs i za wspaniałą zabawę.