środa, 25 kwietnia 2018

Ciekawa wycieczka

https://photos.app.goo.gl/jNYYNhfU2xViN6MN7
23.04.2018 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Szprotawy.
W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Pizzerię Mafia. Celem naszej wizyty było zapoznanie dzieci ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie na kulturalne zachowywanie się w restauracji.
Każdy uczeń miał szansę, pod okiem fachowca, samodzielnie przygotować swoją pizzę. Dzieci ugniatały ciasto i układały na nim swoje ulubione składniki. Kiedy pizze piekły się w gorącym piecu, był czas na wykonanie rysunków dotyczących pizzy i pracy kucharza oraz zabawę w kąciku dla dzieci. Warsztaty kulinarne przygotowane przez pracowników pizzerii były  bardzo ciekawe.
Drugim celem naszej wycieczki był Komisariat Policji. W drzwiach przywitał nas dzielnicowy-  sierż. Damian Wójcik, który był naszym przewodnikiem. Opowiedział nam o  pracy policjantów i wspólnie zwiedziliśmy budynek komendy. Uczniowie mieli okazję posiedzieć za kierownicą radiowozu, zobaczyć jak wyglądają cele dla przestępców czy nawet odbić swoje odciski palców. Byliśmy także w gabinecie Komendanta, który poczęstował dzieci cukierkami.
Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała wiele wrażeń. Serdecznie dziękujemy pracownikom Pizzerii Mafia i Funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Szprotawie za ciekawe zajęcia. Dzieci wróciły do domu bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.