niedziela, 15 kwietnia 2018

Lekcja obywatelska

https://photos.app.goo.gl/qFYB2vDHhyrx3bRI3
W bieżącym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z zaplanowanych przedsięwzięć naszej szkoły w ramach tych obchodów była lekcja obywatelska. W naszej szkole gościł pan Maciej Boryna – dyrektor Muzeum Ziemi Szprotawskiej, zapalony archeolog i badacz historii regionu. Pan Maciej przeprowadził lekcje historii w klasach V i VI na temat” Odkrywamy na nowo historię Długiego”. Uczniowie obejrzeli prezentacje, w której były przedstawione dzieje wsi Długie oraz historię zagadkowych odkryć i legend związanych z miejscowościami Długie i Borowina. Dziękujemy bardzo p. M. Borynie za tę lekcję, która rozbudziła zainteresowania uczniów historią i dziedzictwem kulturowym naszego regionu a także pozwoli kształtować świadomość patriotyczną i obywatelską od najmłodszych lat.