poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Ratujemy i Uczymy Ratować

https://photos.app.goo.gl/VolWeR81D7VSxNi32
Nasza szkoła realizuje program Ratujemy i Uczymy Ratować Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz innowację pedagogiczną „Potrafię dbać o swoje bezpieczeństwo”. W związku z tym, kolejny raz, zaprosiliśmy do współpracy strażaków, którzy pomagali nam  przeprowadzić zajęcia szkoleniowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla naszych uczniów. Odwiedzili nas Pan Marcin Furgal- Prezes OSP Borowina i Pan Lucjan Cybulski- Naczelnik OSP Długie.
Pod czujnym okiem strażaków, dzieci z klas I-III przypomniały sobie zasady zachowania w razie wypadku, pozycję boczną ustaloną, a także prawidłowo podawały wszystkie numery alarmowe i potrafiły telefonicznie dokonać zgłoszenia na Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną. Uczniowie ćwiczyli również resuscytację krążeniowo- oddechową na manekinach Little Anne.
Warsztaty prowadzone przez panów strażaków dla naszych uczniów przyczyniły się do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia życia. Wyrobiły u dzieci umiejętność wzywania pomocy i powiadamiania służb ratowniczych.
Za przekazane informacje i przeprowadzone zajęcia warsztatowe dzielnym strażakom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!