niedziela, 27 maja 2018

„A ty mi śpiewaj i graj…”

https://photos.app.goo.gl/CrH2g4Xz7xbn3cSn1
W Szkole Podstawowej Wiechlicach wraz ze Szkołami Filialnymi w Długiem, Siecieborzycach i Lesznie Górnym realizowany jest projekt „A ty mi śpiewaj i graj…”. Głównym celem projektu jest rozwój osobisty dzieci, budowanie ich harmonii emocjonalnej i rozbudzanie kreatywności. Jest to program wspierający rozwój dzieci i młodzieży w wieku 3-16 lat, oparty na praktyce sztuki . Program zakłada czynny udział członków rodzin uczniów. Ich aktywizacja na tym polu wpłynie korzystnie na poprawę relacji w rodzinie, pomoże odbudować więzi rodzinne, wzajemne zrozumienie oraz pozwoli na zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie bezpieczeństwa i emocji.
25 maja w Szkole Filialnej w Długiem odbyło się rodzinne spotkanie w ramach tego właśnie projektu. Uczniowie wraz z zaproszonymi rodzicami i dziadkami wspólnie śpiewali piosenki łącząc muzykę różnych pokoleń. Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania wszystkim znanego utworu pt. „Gdzie strumyk płynie z wolna”. Rodzice i dziadkowie chętnie przyłączyli do śpiewania. Podczas spotkania nie zabrakło również takich utworów jak „Wszyscy Polacy” czy „Przez Twe oczy zielone”. Z racji zbliżającego się Dnia Matki, dzieci przygotowały również małą niespodziankę. Uczniowie klas I-III wykonali piosenki dla swoich mam oraz wręczyli własnoręcznie zrobione upominki i laurki.
Poprzez wspólne muzykowanie rodzice i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie utwory być może już częściowo zapomniane, jednak wszystkim dobrze znane. Spotkanie to było okazją do integracji dziadków, rodziców i dzieci oraz wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.