poniedziałek, 14 maja 2018

Wielkie czytanie!

https://photos.app.goo.gl/RJqRuDBiVgvAwoKh2
11 maja w naszej szkole, podobnie jak i w wielu innych szkołach naszego województwa, została podjęta akcja bicia rekordu w ilości osób czytających na szkolnej przerwie. Koordynatorem przedsięwzięcia była Szkoła Filialna we współpracy z Filią Biblioteczną w Długiem.
Tegoroczna akcja „ III przerwa na czytanie” organizowana jest w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „ DOWOLNOŚĆ CZYTANIA” i została zainicjowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Patronat honorowy objęła Lubuska Kurator Oświaty – p. Ewa Rawy.
W „ III przerwie na czytanie” wzięło udział w naszej szkole 99 osób. Czytanie odbywało się na dwóch przerwach w sali gimnastycznej, Wśród polecanego księgozbioru dzieci wybierały: bajki, wiersze, czasopisma, opowiadania z podręczników szkolnych. Nasza inicjatywa miała na celu: promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartość czytania, stworzenie sytuacji dla uczniów, w których książka kojarzy się z przyjemnością, a także zwrócenie uwagi nauczycieli na ich rolę w rozwijaniu czytelnictwa wśród uczniów.
H.Kanyi-Maina - Szkoła Filialna i J. Matoga – Filia Biblioteczna w Długiem