środa, 23 maja 2018

WYCIECZKA GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE

https://photos.app.goo.gl/BTP3mrsV97Rhi7WH7
W poniedziałek 21.05.2018r. dzieci z grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej w Ostaszowie.
Podróż mijała nam bardzo przyjemnie. Śpiewaliśmy znane piosenki, rozmawialiśmy. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m. in. Oglądanie namiotów – tipi ( tipi rodzinne, tipi wojowników ) w których zostały przeprowadzone lekcje edukacyjne przez Wodza Indian, opowieści o eksponatach przedstawiających kulturę Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej, zabawy na torze przeszkód, legenda indiańska, słuchanie brzmienia instrumentów, strzelanie z łuku, rzucanie włócznią oraz konkurencje pt. ,,Polowanie orła’’,
,, Wyścigi żółwi’’, ,, Łowienie ryb’’, ,, Indiańskie kręcioły’’. Zwiedzaliśmy również Mini ZOO, w którym widzieliśmy ptactwo, osła oraz strusia.
Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie wtedy smakowało jedzenie… Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do przedszkola. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia, zdjęcia i postanowienie, że jeszcze tam wrócimy.