piątek, 1 czerwca 2018

DZIEŃ DZIECKA - DNIEM SPORTU 2018

https://photos.app.goo.gl/5LEu6vU5A1bxx5M73
Dnia 30.05.18. już tradycyjnie odbyły się połączone obchody Dnia Dziecka z Dniem Sportu. Dzień rozpoczął się od apelu, na którym p. kierownik złożyła dzieciom życzenia z okazji Dni Dziecka a p. W. Kruszewski przedstawił, jak będzie wyglądała rywalizacja sportowa.  Miłym akcentem apelu był występ Amelii Bargielskiej – wyróżnionej w XV POWIATOWYM FESTIWALU "PIOSENKA BUDZI SIĘ WIOSNĄ”. Do piosenki o tematyce sportowej wykonywanej przez Amelkę przyłączyło się dużo koleżanek i kolegów. Zagrzało to wszystkich do sportowej rywalizacji. 
 https://photos.app.goo.gl/OPObqXHZ8VggkBJ32
Przedszkolaki i klasy I – III na wesoło rywalizowały w grach i zabawach ruchowych. Zabawy sportowe przeplatane były praktycznymi ćwiczeniami utrwalającymi zasady udzielania pierwszej pomocy.
Klasy IV – VI prowadziły rozgrywki między klasowe. W tych rozgrywkach zwyciężyła klasa V. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VI. Trzecie miejsce zdobyła klasa IV. Wszystkie klasy  otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zakończonych rozgrywkach był czas na śpiewanie w ramach realizowanego projektu „ A ty mi śpiewaj i graj…” W plenerze w cieniu drzew, dzieci wspólnie śpiewały różne piosenki: w rytmie disco polo, piosenki biesiadne, oraz z kanonu szkolnego.
Przerywnikiem w sportowych zmaganiach były lody oraz pyszne gofry ufundowane przez Radę Rodziców za które serdecznie dziękujemy!