niedziela, 17 czerwca 2018

„Dzień Zdrowego Odżywiania”

https://photos.app.goo.gl/Dx3ZH39VizVdUHkR8
Tak smakowicie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. 15.06.2018 r zorganizowaliśmy „Dzień Zdrowego Odżywiania”. Głównym celem jaki sobie postawiliśmy było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy i chipsów. Chcieliśmy uświadomić jak ważne jest zdrowe odżywianie, poprzez ciekawe przygotowanie potraw z użyciem warzyw i owoców.
Dzień rozpoczęliśmy od konkursu „Wiedzy o zdrowiu” zorganizowanym dla klas I-III. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego trybu życia, rozwiązywali krzyżówkę i zagadki, a nawet prezentowali zestaw ćwiczeń porannych, przy czym bawili się doskonale.
Dodatkowo każda klasa dostała za zadanie przygotować stół ze zdrowymi przekąskami. Na stoiskach zagościły świeże i kolorowe warzywa i owoce, uczniowie przygotowywali  przepyszne koreczki, smakowite sałatki, kolorowe kanapki i zdrowe soki owocowe. Klasy prześcigały się w pomysłach, jak w sposób barwny, ciekawy i pachnący zachęcić do poczęstunku. Udało im się to świetnie, a dowodem na to jest także fakt, że specjały przygotowane przez dzieci, zarówno w domu jak i w szkole, w błyskawicznym tempie znikały ze stoisk oraz talerzy.
Kolejnym punktem w programie tego dnia była inscenizacja w wykonaniu aktorów z klasy II i III. Wszystkim uczniom przybliżyliśmy twórczość J. Tuwima prezentując własną interpretację wiersza ,, Rzepka”, wzbogaconą tańcami i piosenkami.
Na zakończenie odbył się happening ulicami naszej wsi promujący zdrowe odżywianie i tryb życia, który został zorganizowany w ramach projektu „Trzymaj formę”.
Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera, wszyscy bawili się doskonale i wrócili do domu w świetnych humorach.
Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia, a nie tylko od święta. 
Opiekun Klubu Wiewiórka
Anna Kiljanek