wtorek, 12 czerwca 2018

Festyn "Święto Rodziny"

https://photos.app.goo.gl/bY92iEwjRQysQxoG6
10 czerwca 2018 r do naszej szkoły zawitały całe rodziny. Powodem był Festyn Rodzinny, którego organizatorami była Rada Rodziców. Uroczystość była okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej.
Wszystkich zgromadzonych gości przywitała kierownik szkoły p. Halina Kanyi Maina. Swoją obecnością na festynie zaszczycili nas: Burmistrz Szprotawy p. Józef Rubacha, z-ca Burmistrza p. Paweł Chylak, Przewodniczący Rady Powiatu p. Mirosław Gąsik ksiądz proboszcz- Remigiusz Król, sołtys wsi p.Stanisław Mandrak oraz radne: p.Monika Biazik i p. Beata Jakowicka. Następnie p. kierownik zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III zaprezentowali piosenki, układy taneczne oraz życzenia, które dedykowane były dla mam i tatusiów. Starsi uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali z humorem mini playback show oraz kabaret. Występy były udane i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po programie artystycznym dzieci szkolnych scenę przejął Szprotawski Dom Kultury, który zabawiał gości piosenkami i układami tanecznymi.
Od początku zabawy uczestnicy festynu mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych – placu zabaw oraz boiska szkolnego, ale także z bardziej niecodziennych – na przykład malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków, fotobudki, przejażdżki bryczką czy dmuchanych zjeżdżalni , do których  ustawiła się długa kolejka. Ponadto warsztaty piłkarskie prowadziła Akademia Piłkarska Falubaz, pojawił się także pokaz zumby prowadzony niezmiennie przez p. Macieja Zarzeckiego.
OSP Długie zaprezentowało swoje pojazdy, było też lanie wody na co pozwoliła pogoda, a chętnych nie było końca. W trakcie festynu trwała także wielka loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Środki zebrane z całego festynu przeznaczone będą na potrzeby szkoły.
Oczywiście zadbano też o odpowiedni posiłek dla uczestników. Rada Rodziców przygotowała bufet, w którym serwowano pyszne gofry, można było też kupić domowe ciasto, przekąski i napoje chłodzące.
Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę! Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Impreza zgromadziła większą część społeczności lokalnej. Całe rodziny aktywnie i wspólnie spędziły ten czas, który był przeznaczony właśnie dla nich, a tak często nam go brakuje.
Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!