wtorek, 5 czerwca 2018

Z wizytą w Banku PKO oraz w Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie

https://photos.app.goo.gl/LeNgOXW7fglTP8RX2
5 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję odwiedzić bank PKO w Szprotawie. Tym razem uczniowie zobaczyli nowo otwartą placówkę, niektórzy byli w niej pierwszy raz. Po banku oprowadzała nas pani Urszula Langier – kierownik banku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sprawdzenia funkcji bankomatu, pani Ula pokazała nam w jaki sposób możemy wypłacać pieniądze z bankomatu nie używając karty. W czasie wizyty dzieci przyglądały się w jaki sposób funkcjonuje bank. Pracownicy banku pokazali nam jak archiwizuje się dokumenty lub niszczy je za pomocą niszczarki. Odwiedziliśmy również Dyrektora Banku PKO Pana Czesława Szczepanika. Wspólnie sprawdziliśmy prawdziwość banknotów, nie zabrakło również mini testu z wiedzy bankowej. Pod koniec naszej wizyty w banku odwiedził nas Pancernik Hatetepes z którym dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
Tego samego dnia byliśmy również z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie. Strażacy pokazali nam wozy strażackie i ich wyposażenie. Uczniowie mogli przymierzyć strój i kask strażacki. Z zainteresowaniem słuchali, do czego wykorzystywane są sprzęty, które znajdują się w wozach. Z niektórych sprzętów mieliśmy okazję skorzystać. Uczniowie z pomocą strażaków używali nożyc do cięcia metali, zakładali butle z tlenem oraz przymierzali maski, z których korzystają strażacy wyruszając na akcję. Strażacy pozwolili nam również wejść na podnośnik, który pomaga im w pracach na dużych wysokościach. To była bardzo interesująca lekcja, uczniowie bardzo dużo dowiedzieli się o pracy strażaków. Na zakończenie naszej wizyty uczniowie wręczyli strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie podziękowanie i kilka prac wcześniej wykonanych przez dzieci przedstawiających strażaków w akcji.
To była bardzo udana wycieczka na której uczniowie mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoją wiedzę bankową, ale także poznać pracę strażaków- pracę która jak wiemy wcale nie jest prosta.