środa, 26 września 2018

Europejski Tydzień Sportu

Od 24 do 28 września na naszych uczniów czeka mnóstwo atrakcji związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło "It's time to Be Active!".
https://photos.app.goo.gl/WXb5kFrgbGadXGbP6

W naszej szkole na uczniów czeka moc sportowych atrakcji. Już w poniedziałek uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Zumby, które poprowadził pan Maciej Zarzecki. To były wspaniałe zajęcia, wszyscy chętnie wzięli w nich udział. Uczniowie wykonali kilka układów i tanecznym krokiem rozpoczęli nowy tydzień w szkole.

https://photos.app.goo.gl/PrgiBgR3fUG3C91n7
Drugiego dnia uczniowie klasy V, VI, VII i VIII uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pana Michała Szymczyka pt. „Biegać każdy może”. Uczniowie mieli okazję zebrać wiedzę na temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Pan Michał opowiedział również uczniom o swojej przygodzie z bieganiem oraz o sukcesach jakie osiągnął. Nie zabrakło również rozmowy na temat zdrowego odżywiania. 
 
https://photos.app.goo.gl/225WSHsQgrz9j4ZRA
Dzień trzeci połączony został z Europejskim Dniem Języków. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Rzepka”. Przedstawienie przetłumaczone zostało na język niemiecki i angielski. Po przedstawieniu cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w turnieju przeciągania liny. To była naprawdę świetna zabawa do której przyłączyli się również nauczyciele oraz pracownicy szkoły. 
 
https://photos.app.goo.gl/ZARdwKjguM1o6bB99
W czwartek 27 września w ramach nadal trwającego tygodnia sportu uczniowie uczestniczyli w zajęciach tanecznych oraz pokonywali tor przeszkód wspólnie z nauczycielami. Zajęcia taneczne bardzo się udały wszyscy uczniowie chętnie przyłączyli się do wspólnych tańców. Na torze przeszkód drużyny tworzyli uczniowie, którzy w swojej klasie wybrani zostali do samorządu. Do wspólnej zabawy dołączyli również nauczyciele. Pozostali uczniowie intensywnie dopingowali swoim drużynom.
https://photos.app.goo.gl/yc56xVJnN2QNNKcZA
W ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Sportu nasi uczniowie mieli możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach trampoliny-fitness. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Rudzkiej w naszej szkole mogły odbyć się takie zajęcia. Zajęcia poprowadzone zostały przez panią Magdalenę oraz panią Dominikę Chmielewską. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i bardzo chętnie w nich uczestniczyli.
Bardzo dziękujemy panu Maciejowi Zarzeckiemu, pani Magdalenie Rudzkiej oraz wszystkim nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu Europejskiego Tygodnia Sportu.