poniedziałek, 24 września 2018

„Sprzątanie Świata – Polska 2018”

https://photos.app.goo.gl/MYvNQrkg7MM9oK5c9
21 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do jubileuszowej 25 akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja – Segregacja – 2x więcej, 2x czyściej”.
Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.
Uczniowie zbierali odpady do worków w kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i czarnym. Sprzątali teren wokół szkoły oraz w miejscowości Długie pamiętając o segregacji zbieranych odpadów. Również nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji.
Bardzo dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz przedszkolakom za włączenie się do akcji i zadbanie o naszą Ziemię.