wtorek, 16 października 2018

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

https://photos.app.goo.gl/ujjqRTgoBp9yXesL6
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów utrwalające, zdobytą do tej pory, wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Jak zawsze przy takich okazjach, wsparli nas swoją wiedzą, doświadczeniem i sprzętem zaprzyjaźnieni strażacy z OSP w Długiem- p. Lucjan Cybulski i OSP w Borowinie- p. Marcin Furgal i Mariusz Gręda. Za co serdecznie im dziękujemy!
Zajęcia odbyły się na szkolnym boisku. Strażacy przypomnieli jak należy zachowywać się na miejscu wypadku oraz w jaki sposób możemy
https://photos.app.goo.gl/XhALcDmgiv1qQFfp7
pomóc osobie poszkodowanej. Uczniowie ze starszych klas mieli okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, natomiast nasi najmłodsi trenowali tę umiejętność na swoich ulubionych maskotkach.
Udział szkoły w obchodach tego dnia, to nie tylko utrwalenie wiedzy na temat pierwszej pomocy, ale także powód do integracji środowiska uczniowskiego poprzez świetną zabawę. Pokazaliśmy, że mamy wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i w razie konieczności będziemy umieli ją wykorzystać. Dzięki tej akcji na pewno utrwaliliśmy etapy udzielania pierwszej pomocy, ale również nabraliśmy pewności, że w razie potrzeby będziemy umieli uratować coś najważniejszego - życie ludzkie.