wtorek, 9 października 2018

Wycieczka do lasu


https://photos.app.goo.gl/d8piD9YeugvN8hUw9
Poniedziałek (08.10) dla uczniów klas I-III był dniem pełnym wrażeń. Wszyscy uczniowie oraz nauczycielki, zaraz po śniadaniu wyruszyli na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.
Po drodze zatrzymaliśmy się w niewielkim zagajniku. Tam dzieci z dostępnych materiałów: gałęzi, szyszek, dzikiej róży itp. tworzyły postać „leśnego ludka”. Udało nam się także zaobserwować biegnące po polu sarny. To była świetna zabawa!
Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia. Młodzi obserwatorzy przyrody poznawali las patrząc, słuchając i dotykając. Poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które zostawiła pani Jesień. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, kawałki kory.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Nasi najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.