czwartek, 6 grudnia 2018

3 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o SKO

https://photos.app.goo.gl/vJuPeSJQb5TEfhh3A
   5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 3 Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o SKO. W tym roku w konkursie brało udział 9 drużyn. Konkurs został zorganizowany przez opiekunkę SKO ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie we współpracy z 1 Oddziałem Banku PKO w Szprotawie. 
Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań m.in. uzupełnianie tabliczki oszczędności, układanie puzzli czy rozwiązywanie bankowej krzyżówki. Podczas konkursu pojawiły się również konkurencje sportowe. To była dla uczniów świetna zabawa. Tradycyjnie pojawił się również quiz który poprowadził Dyrektor Banku PKO – Pan Czesław Szczepanik. Uczniowie mieli do wyboru pytania za określoną liczbę punktów. Jak się okazało nie wszystkie pytania były dla uczniów łatwe.
Pod koniec konkursu odwiedzili nas goście – Żyrafka Lokatka oraz Pancernik Hatetepes. Dzieci przywitały się z gośćmi, a na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym
II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy ze Szprotawy
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Długiem oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie
Po raz kolejny udało nam się zdobyć III miejsce z czego bardzo się cieszymy. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Wiszniewska kl. IV, Julia Gnach kl. III oraz Nikola Piżak kl. II.  Serdeczne gratulacje dla dziewczynek. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za zaproszenie na konkurs i za wspaniałą zabawę.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego konkursu na Szkolnych Blogach. Zachęcamy do komentowania wpisów i oddawania głosów na bloga naszej szkoły.