sobota, 9 lutego 2019

Międzyszkolny Jubileuszowy Turnieju PKO - SKO  z okazji 100 - lecia założenia PKO BP

https://photos.app.goo.gl/xTVySn47puh8zDLF9 Z okazji 100 rocznicy powstania PKO Banku Polskiego nasza szkoła miała okazję uczestniczyć Międzyszkolnym Jubileuszowym Turnieju PKO - SKO  z okazji 100 - lecia założenia PKO BP. Celem konkursu było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o historii SKO i PKO BP, integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między Opiekunami SKO. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie oraz PKO Bank Polski Oddział nr 1 w Szprotawie. W turnieju brały udział drużyny 3-osobowe z klas IV-VI. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania, które jak się okazało wcale nie były takie proste. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Wiszniewska z klasy IV, Michalina Zarzecka z klasy V oraz Nikola Nurkowska z klasy VI. Drużyny miały do wykonania kilka zadań wśród których pojawiły się między innymi puzzle, zaszyfrowane hasła, układanie tangramu z datami i ważnymi wydarzeniami z historii PKO BP. Oczywiście nie zabrakło również konkurencji sportowych, w których uczniowie świetnie się czują i doskonale dawali sobie radę. Cieszymy się, że mogliśmy razem z innymi szkołami świętować tak ważną rocznicę banku PKO. Na koniec turnieju odwiedzili nas goście, tym razem nie była to Żyrafka, Sowa lub Pancernik. Tego dnia odwiedziły nas dwa misie. Wszyscy wspólnie zdmuchnęli świeczki na torcie, odśpiewali 100 lat i wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę.


Opiekun SKO Dominika Chmielewska