wtorek, 19 lutego 2019

Tydzień Życzliwości

https://photos.app.goo.gl/D3Tfy1WwfprtrozY9
  "Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia,
ale ich echa są naprawdę nieskończone."
św. Matka Teresa z Kalkuty

Takie hasło przyświecało autorom pomysłu zorganizowania w naszej szkole Tygodnia Życzliwości, który trwał od poniedziałku 11 lutego do piątku 15 lutego.
Celem wszystkich działań podejmowanych w tym czasie było uświadomienie młodzieży, że życzliwość wobec innych nie jest trudna i że miło jest, kiedy ktoś odpowiada życzliwością na naszą uprzejmość. Zachęcaliśmy młodzież do dzielenia się dobrym słowem, proponując założenie tzw. słoików życzliwości, do których każdy każdemu mógł codziennie wrzucić coś miłego. Mamy nadzieję, że w piątek, kiedy przeglądaliście zawartość swoich słoików, uśmiech nie schodził Wam z twarzy :)
Każdy mógł również przekazać coś miłego innym korzystając ze ściany życzliwości. Już po chwili od powstania przestrzeni do wypowiedzi pojawiły się na niej pierwsze ciepłe słowa. I tak było aż do piątku. I mamy nadzieję, że młodzież będzie się starać , aby w naszej szkole królowała życzliwość i uprzejmość, ponieważ, jak mawiał Mark Twain: "Życzliwość jest językiem, który głusi potrafią usłyszeć, a niewidomi zobaczyć".
W czasie Tygodnia Życzliwości odbyły się także lekcje biblioteczne o tematyce związanej z życzliwością, które poprowadziła pani Renata Migas z naszej Filii Biblioteki Miejskiej.
Tydzień Życzliwości został tak zaplanowany, aby obejmować bardzo miłe święto - walentynki. W naszej szkole przygotowywaliśmy się do tego dnia dużo dużo wcześniej. Przed walentynkami w szkole zorganizowana została poczta walentynkowa.  Nasze uczennice zajmowały się  sprzedażą kartek walentynkowych, które podczas apelu zostały  wręczone poszczególnym klasom. Pieniążki, które zostały zebrane ze sprzedaży, przeznaczyliśmy na nagrody w konkursach walentynkowych. W tym roku uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach "Kartka Walentynkowa" oraz "Walentynkowe Selfie". 
Tydzień Życzliwości oraz Walentynki już za nami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w działania jakie zaplanowane zostały na ten tydzień. Dziękujemy również uczniom, którzy chętnie wzięli udział w konkursach walentynkowych w których wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali dla nas bardzo ciekawe prace.