niedziela, 14 kwietnia 2019

Poznajemy zawody: pszczelarz i policjant

https://photos.app.goo.gl/v1T5WfmVhyWCCo9A6
12 kwietnia uczniowie klas I-III oraz zerówka wybrali się na kolejną wycieczkę, której celem było poznanie zawodów. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Pasieczne oraz Komisariat Policji. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Gospodarstwie Pasiecznym Pana Grzegorza Laudackiego. Pan Grzegorz pokazał uczniom jak wyglądają ule i co znajduję się w środku każdego z nich. Uczniowie poznali sprzęt jaki potrzebny jest każdemu pszczelarzowi, odwiedzili również miejsce w którym miód wyciągany jest z ramek. Dzieci mogły zaspokoić swoją ciekawość zadając pytania na które Pan Grzegorz chętnie odpowiadał. Pod koniec naszej wizyty uczniowie mieli możliwość skosztowania miodu, a Pani Beata miała dla dzieci miłą niespodziankę – każdy otrzymał słoiczek miodu akacjowego.
Po wizycie w Gospodarstwie Pasiecznym udaliśmy się na Komisariat Policji w Szprotawie, aby poznać kolejny zawód. Wizytę na komisariacie rozpoczęliśmy od rozmowy z funkcjonariuszami, którzy pokazali nam sprzęt jaki jest im potrzebny w pracy oraz opowiedzieli o tym, na czym ich praca polega. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska wyposażenie policjantów oraz przymierzyć kamizelkę lub kask policyjny. Następnie zaczęliśmy zwiedzanie komisariatu, odwiedziliśmy śledczych, którzy zajmują się pobieraniem odcisków palców oraz wykonywaniem zdjęć przestępcom, odwiedziliśmy Komendanta Policji w Szprotawie Asp. sztab. Zbigniewa Krzyszczyka, który przygotował dla uczniów słodki upominek. Przeszliśmy na zewnątrz, aby obejrzeć radiowozy policyjne. Każdy uczeń mógł usiąść na fotelu kierowcy lub na miejscu pasażera i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy „Bezpiecznego Przedszkolaka” oraz „Bezpiecznego Ucznia” , a także drobny upominek.
Bardzo dziękujemy Pani Beacie i Panu Grzegorzowi oraz policjantom z Komisariatu Policji w Szprotawie za miłą wizytę, przygotowanie i możliwość poznania kolejnych zawodów. Były to dla uczniów bardzo ciekawe zajęcia.