poniedziałek, 6 maja 2019

Apel z okazji obchodów dnia 3 maja

https://photos.app.goo.gl/jMsJ6gSo3yq2LNGu7
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień, ponieważ jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię tworzenia konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia, a w szczególności w tym roku ze względu na 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

Patriotyczne apele rocznicowe są w szkole dobrą tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.