poniedziałek, 10 czerwca 2019

„Czytamy dzieciom”

https://photos.app.goo.gl/PDbEnh6ycV7eJ13M7
5 czerwca 2019 z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem reprezentowana przez Renatę Migas we współpracy ze Szkołą Podstawową w Długiem, reprezentowaną przez Małgorzatę Stępińską zorganizowała wydarzenie literackie w plenerze „Czytamy dzieciom”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy dorosłych, którzy przeczytali opowiadanie Izabeli Michty pt. „Przyjaciel z okna obok”, pochodzące ze zbioru „Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok”.
Wdzięcznymi odbiorcami tego pouczającego i ciekawego opowiadania o przyjaźni ,i tolerancji były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I-IV Szkoły Podstawowej w Długiem.
To plenerowe spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze. Dzieciom podobała się historia przyjaźni Gabrysi i niepełnosprawnego Grzesia.
Dziękujemy za za aktywny udział i uświetnienie naszego wydarzenia swoją obecnością: Pani Marii Miszczak – szefowej Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Joannie Wojtowicz-Łacek – przedstawicielce Rady Rodziców przy SP w Długiem, Pani Irenie Józwak – emerytowanej nauczycielce, Proboszczowi tutejszej Parafii – ks. Remigiuszowi Królowi i Panu Stanisławowi Mandrakowi – Sołtysowi wsi Długie.