środa, 4 września 2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

https://photos.app.goo.gl/uM5gcHZyTsgzVf3b7
 
A to klops. Już po wakacjach!
I lato już za nami. Nie można go zatrzymać
Tęsknotą ani łzami…
Znów budzik- stary zrzęda-
Obudzi nas o świcie
Torby i plecaki
Książkami wypełnicie
I dzień za dniem popłynie…”

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim, po wakacyjnym wypoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem powrócili do placówki, aby spotkać się z nauczycielami i rówieśnikami.
O godz. 11.00 nowy rok szkolny rozpoczęliśmy symbolicznym przerwanym marszem, by upamiętnić i uczcić pamięć przerwanego marszu do szkoły dzieci we wrześniu 1939 roku.
Dodatkowo odczytaliśmy fragmenty pamiętników „ dzieci wojny”, po czym bardzo uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski.
Następnie zabrała głos pani dyrektor Halina Kanyi Maina , która przywitała serdecznie wszystkich obecnych, szczególne miłe słowa skierowała do uczniów klas I ,aby dobrze czuli się w naszej szkole. Pozostałym uczniom pani dyrektor życzyła sukcesów i nie poddawania się w trudnych chwilach. Głos zabrała również Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich pani Dorota Grzeszczak Dorota Grzeszczak zwróciła się także do uczniów, którym życzyła, by szkoła była miejscem rozwijania pasji i zainteresowań uczniów a nowy rok był rokiem sukcesu na miarę własnych możliwości. Uroczysty apel zakończyliśmy występami , które wprawiły nas w świetny nastrój a następnie udaliśmy się na spotkanie z naszymi wychowawcami.