sobota, 2 listopada 2019

Be active!, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch.

W dniach 23 – 30 września 2019 r. obchodziliśmy w szkole Europejski Tydzień Sportu pod hasłem Be active! W tym czasie stawialiśmy na różne formy aktywności fizycznej, zatem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

https://photos.app.goo.gl/21v9Hcgy5uWK4dwg7
W poniedziałek, przy pięknej pogodzie, świetnie bawiliśmy się na boisku szkolnym. Był tor przeszkód, w którym brały udział drużyny złożone z zawodników z każdej klasy. Uczniowie przeciągali linę rywalizując z nauczycielami. Strzelaliśmy gole do bramki i rzucaliśmy do kosza. Sprawdzaliśmy także, kto potrafi najdłużej skakać na skakance i ile osób jednocześnie potrafi skakać przez tzw. sznur. Zajęcia przygotował i poprowadził pan Władysław Kruszewski.
https://photos.app.goo.gl/aTJ4ii8cngvoaHCdAWe wtorek odbył się turniej tenisa stołowego, w którym
rywalizowały klasowe drużyny składające się z chłopców i dziewcząt. Było bardzo emocjonująco! A przebiegu turnieju dopilnował pan Władysław Kruszewski.
https://photos.app.goo.gl/F9DbYVGK185oHj1b8
Środa była dniem w zasadzie tanecznym, ponieważ nasz Gość Specjalny, pan Maciej Zarzecki, poprowadził dla nas zajęcia ZUMBY. Było bardzo gorrrrrąco! Mimo padającego deszczu.
W czwartek sprawdzaliśmy, jak dobrze idzie nam skakanie,
https://photos.app.goo.gl/uHiAh7Wi8UQv7Ydr8
ponieważ przybyła do nas pani Magdalena Rudzka z CYTRYNKI FITNESS i przywiozła ze sobą trampoliny! Zabawie nie było końca!
https://photos.app.goo.gl/1FdrMcaYyaJdCgki6W końcu nastał piątek... Dzień szczególny, ponieważ obchodziliśmy jednocześnie Europejski Dzień Języków. Uczniowie
klasy VII pod opieką pani Małgorzaty Stępińskiej, pani Renaty Migas z Biblioteki Miejskiej w Szprotawie Filii w Długiem oraz pani Agnieszki Zgrzebskiej przygotowali Czerwonego Kapturka w trzech językach. Było zabawnie, ale również edukacyjnie, nie tylko dla aktorów.
Nadszedł czas podsumowania tego wydarzenia. W poniedziałek 30 września odbył się apel podsumowujący Europejski Tydzień Sportu, podczas którego zostały wręczone dyplomy dla wszystkich klas uczestniczących w aktywnościach.
Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok!