wtorek, 22 października 2019

WARSZTATY SKO KLASA I, II i III

https://photos.app.goo.gl/QWGZjWKPvdhKVkt3A
22 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach SKO, które poprowadziła Pani Ewelina Radziszowska – Opiekun SKO z ramienia PKO Banku Polskiego.
Uczniowie klasy I podczas warsztatów dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniążki i w jaki sposób mogą to robić. Pani Ewelina przedstawiła uczniom Żyrafkę Lokatkę oraz Pancernika Hatetepesa. Dzieci poznały historię Żyrafki Lokatki, dowiedziały się w jaki sposób Żyrafka trafiła do banku, a także jaką rolę pełni Hatetepes. Uczniowie poznali stronę internetową PKO JUNIOR, na którą mogą się zalogować i zakładać skarbonki, dzięki którym zaoszczędzą pieniądze na swoje marzenia. Odwiedzili również szkolne blogi i zobaczyli w jaki sposób mogą głosować na bloga naszej szkoły i dodawać komentarze. Oczywiście podczas warsztatów nie mogło zabraknąć Pancernika Hatetepesa, który pojawił się w klasie. Pierwszaki od razu pobiegły, aby się z nim przywitać i przybić piątkę. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach i odpowiadali na pytania, za co zostali nagrodzeni gadżetami SKO. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie z Hatetepesem.
https://photos.app.goo.gl/4CFLtBndwb5hxDyM9
 Klasa II i III zna już Żyrafkę Lokatkę oraz Pancernika, dlatego też podczas zajęć sprawdzaliśmy u uczniów wiedzę bankową. Uczniowie wymieniali waluty obowiązujące w różnych krajach, sprawdzali również zabezpieczenia jakie pojawiają się na różnych banknotach. Uczniowie zastanawiali się w jaki sposób funkcjonuje bank i co możemy zrobić z pieniędzmi na naszym koncie. Pani Ewelina przypomniała uczniom w jaki sposób poruszać się po serwisie PKO JUNIOR, a także jak komentować wpisy na szkolnych blogach i oddawać głosy. Uczniowie klasy II i III również bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i także otrzymali gadżety SKO. Wizyta Pancernika była miłą niespodzianką i okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia.