poniedziałek, 27 stycznia 2020

Ach, cóż to był za bal….

https://photos.app.goo.gl/m6JYHP2WcrhNM55N7
W dniu 24.01.2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala wiejska ( w której odbywał się bal) wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w tańcu w parach z balonem , tańcu na gazecie. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Humor i dobry nastrój dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. W trakcie zabawy dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców którym serdecznie jeszcze raz dziękujemy.
Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali: w klasach I-III Matylda z kl.I i Daniel z kl.III zaś w klasach IV-VIII Gabrysia z kl.V .Ponadto duża grupa uczniów i przedszkolaków otrzymała wyróżnienia za stroje i świetną zabawę.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok . Dziękujemy za miłe chwile i z niecierpliwością czekamy na kolejny bal!