środa, 19 lutego 2020

Bezpieczne bankowanie

https://photos.app.goo.gl/7i1iteaqwuKqKg2x9
18 lutego Dyrektor PKO Banku Polskiego Oddziału nr 1 w Szprotawie - Pan Czesław Szczepanik, przeprowadził z uczniami klas VII i VIII zajęcia na temat "Bezpiecznego bankowania". Pan Dyrektor rozmawiał z uczniami na temat tego, w jaki sposób możemy korzystać z bankowości internetowej i na co musimy być wyczuleni. Uczniowie wypowiadali się na temat tego, jak powinno wyglądać bezpieczne hasło internetowe oraz o tym, aby nie podawać swoich danych osobowych nie mając pewności, kto od nas tych danych oczekuje. Zatwierdzając transakcje internetowe musimy czytać wiadomości SMS, jakie otrzymujemy przed zatwierdzaniem transakcji. Podczas zajęć pojawił się również temat zewnętrznych nośników danych, które podłączamy do swojego komputera, nie wiedząc jakie może to za sobą nieść skutki. Uważajmy na cyberprzestępców, bądźmy czujni korzystając z ogólnodostępnego Wi-Fi, sprawdzajmy adresy internetowe banków, aby nie wpaść w ręce oszustów. Nawet korzystając z BLIK-a upewnij się, że osoba z którą rozmawiasz i która oczekuje od ciebie kodu jest tą osobą którą faktycznie znasz i której faktycznie chcesz pomóc. Temat bezpieczeństwa w sieci jest tematem bardzo rozległym i szerokim, bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi za wizytę w naszej szkole oraz za cenne informacje, które zostały przekazane naszym uczniom. Mamy nadzieję, że korzystając z sieci będą o tych zasadach pamiętać i nie dadzą się oszukać.