niedziela, 23 lutego 2020

Eliminacje gminne do OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom".

https://photos.app.goo.gl/Zd4ThsncEpWU1Td1A
W czwartek, 20 lutego 2020 roku, w szprotawskim ratuszu tradycyjnie już odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje, zgodnie z regulaminem przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi, o tematyce pożarnictwa.
Organizatorami eliminacji gminnych byli Burmistrz Szprotawy oraz Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szprotawie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
I grupa wiekowa (klasa I - VI) - Michalina Zarzecka, Mateusz Zgierski
II grupa wiekowa (klasa VII - VIII) – Magda Furgal, Tymoteusz Marczenia.
Magda Furgal zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej a Mateusz Zgierski II miejsce w swojej. Gratulacje!
Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę 24 marca 2020 r., podczas eliminacji powiatowych w Starostwie Powiatowym w Żaganiu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody, które wręczyli Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz wraz Prezesem Powiatowym Ochotniczej Straży Pożarnej dh Janem Chmielewskim, Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej – Danielem Pelcem oraz Komendantem Powiatowym PSP w Żaganiu – Janem Marszałkiem.
Po zakończeniu konkursu odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który zaprezentowali strażacy z OSP w Siecieborzycach.