poniedziałek, 24 lutego 2020

SEJMIK DZIECIĘCY

https://photos.app.goo.gl/qDM2nqAFkY6Gfdip7Z okazji Tygodnia Patrona po raz dziewiąty odbył się SEJMIK DZIECIĘCY organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szprotawie. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Homa ( z klasy 8), Amelia Bargielska ( z klasy 7) i Lena Nurkowska (z klasy 5 ) wraz z opiekunem Małgorzatą Stępińską.
Obrady sejmiku odbyły się w Urzędzie Miejskim pod hasłem „MYŚL EKO-GLOBALNIE, DZIAŁAJ EKO-LOKALNIE”. Dyskutowaliśmy tam na temat ochrony środowiska. Najważniejsze pomysły zostały zapisane w formie uchwały, pod którą podpisali się reprezentanci społeczności szkolnej i władz miasta, a każdy uczestnik zobowiązał się do bycia ambasadorem dobrych, ekologicznych nawyków.
Było to dla nas miłe i pouczające spotkanie. Cieszy fakt, że jednak wielu z nas ma świadomość , jak ważna jest ochrona środowiska począwszy m. in. od segregacji śmieci , oszczędzaniu wody i energii po degradację ziemi, zanieczyszczenie wód.
A tak naprawdę- niewielkim kosztem- zmieniając nasze przyzwyczajenia w codziennym zachowaniu- możemy zadbać o nasz klimat.
Te zachowania powinny być zwykłym odruchem, a nie zaprzątającym głowę obowiązkiem.
Wystarczy tylko chcieć! I będzie EKO- Lokalnie i Eko – Globalnie!