niedziela, 3 maja 2020

Wspomnijmy zeszłoroczny Apel 3 majowy

https://photos.app.goo.gl/jMsJ6gSo3yq2LNGu7
W tamtym roku 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień, ponieważ jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji.
      Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny.
     Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię tworzenia konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia, a w szczególności w tamtym roku ze względu na 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.