piątek, 15 maja 2020

Tydzień Bibliotek


W dniach od 8 do 15 maja 2020 w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” i odbywał się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, bibliotekarze ze wszystkich stron Polski starali się różnymi kanałami dotrzeć do swoich Czytelników. Także filia Biblioteki w Długiem w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową  przeprowadziła szereg małych projektów i propozycji różnych działań zdalnych za pośrednictwem aplikacji Google Classroom oraz Facebooka. Były więc facebookowe „Zabawy słowem”, skojarzenia (BOHATER KSIĄŻKI + https://photos.app.goo.gl/yyhW42HnT2UpnQgc8potrawa, która się z nim kojarzy) i propozycja stworzenia niepowtarzalnej „Fotki z książkami w głównej roli i dowcipnym komentarzem w dymku”. Były ciekawe propozycje naszych Czytelników na promocje książki oraz foto-zagadki. Z początkiem tygodnia ogłosiliśmy Konkurs na nowoczesną nazwę biblioteki. 12 maja w ramach zdalnych zajęć edukacyjnych https://photos.app.goo.gl/YFsHGJv7YZqJruy29uczniowie obejrzeli prezentację o EXLIBRISIE, przygotowaną przez Filię i tworzyli własne znaki własnościowe książek.
W ramach zdalnych lekcji bibliotecznych stworzyliśmy prace z hasłem Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w Bibliotece” oraz projekt fotografii sleeveface. Uczestnicy zdalnych zajęć bibliotecznych mieli też okazję poznać stan swojej wiedzy o własnej Bibliotece w „Quizie z przymrużeniem oka”.

https://photos.app.goo.gl/xLEJmZEEYUPcFfkL7To był dla nas wszystkich pracowity i owocny tydzień i niełatwy egzamin, ale poradziliśmy sobie. W dniu 15 maja rozstrzygnięty został KONKURS na NOWOCZESNĄ NAZWĘ BIBLIOTEKI.
https://photos.app.goo.gl/3RsSpuMQmANPK37F8Wyłoniliśmy zwycięzcę. Nagrodzeni zostali także autorzy „Projektu EXLIBRIS”. Laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia w pliku elektronicznym. :-)

Ilustracje są linkami  do prezentacji efektów naszych działań.