poniedziałek, 5 października 2020

Europejski Tydzień Sportu 2020

 

23.09.2020 No i rozpoczęliśmy! Dzisiaj odbyła się "odprawa" oraz bieg inauguracyjny. Losowaliśmy również kraje na Europejski Dzień Języków. Emocje były ogromne. Dla najszybszych biegaczy przewidziane są nagrody niespodzianki. 

 24.09.2020 Czy to kangury???  Nie! To uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem ćwiczący na trampolinach w drugim dniu obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu! Dzięki wielkiemu sercu Pani Magdaleny Rudzkiej właścicielki Cytrynki Fitness & Siłownia oraz niezastąpionej Pani Dominice Chmielewskiej wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie fitness. Było gorrrąco! Gratulujemy wszystkim świetnej kondycji, zwłaszcza Pani Dominice! To był wspaniały dzień! Szykujcie się na jutro!!! Będziemy się gimnastykować. 

 

 25.09.2020 Trzeciego dnia gimnastykowaliśmy i ciała i umysły, a wszystko za sprawą tabliczki mnożenia. Przepytywaliśmy się online i offline, wykonując przy tym podskoki, wymachy, skłony czy przysiady. Niektórych aż dopadła zadyszka... Ale było warto! Mamy rozruszane całe ciała! Relacja z obchodów ETS dostępna również na stronie Szkolnych Blogów SKO: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkoladlugie/ Zachęcamy do odwiedzin, lajkowania i komentowania! 

28.09.2020 Ping? Pong! Właśnie pod takim hasłem upłynął nam czwarty dzień zmagań w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu 2020. Ciekawe, kto zwyciężył? Wiadomo! Wszyscy, którzy wzięli udział w rozgrywkach tenisa stołowego, bo przecież najważniejsza jest po prostu aktywność fizyczna oraz zdrowa i uczciwa rywalizacja. Gratulujemy! 

 

29.09.2020 Piątego dnia ponownie dbamy o kondycję naszych umysłów i gramy w szachy. Tym razem szachy błyskawiczne. Nie ma nudy w naszej szkole. Życzymy powodzenia wszystkim graczom! 

30.09.2020 W ostatni dzień obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu 2020 weszliśmy tanecznym krokiem za sprawą Pani Dominiki Chmielewskiej i jej wspaniałych układów. Tańczyli wszyscy - duzi i mali. A potem nagrodziliśmy wszystkich, którzy wyróżnili się w tegorocznej edycji ETS - tych, którzy najszybciej biegali, najlepszych pingpongistów oraz szachistę, który wygrał tegoroczne rozgrywki. Każda z klas otrzymała także podziękowania za zaangażowanie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział i do przyszłego roku! :)

 PS. Warto dodać, że w tym roku nasza inicjatywa znalazła się na mapie wydarzeń, którą możemy znaleźć tutaj: https://etspolska.pl/