czwartek, 8 października 2020

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM

    

Dnia 08 października br. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Szprotawy – p. Mirosławem Gąsikiem. Spotkanie, rozpoczęła pani dyrektor która przywitała włodarza i zapowiedziała uczniom, że celem głównym wizyty pana Burmistrza jest przybliżenie uczniom, co to jest samorządność, i dlaczego zajmuje takie ważne miejsce w każdej szkole. 
     Dzięki uprzejmości pana M.Gąsika, uczniowie poznali organizację pracy w Urzędzie Gminy, jakie są plany inwestycyjne w gminie, jak wygląda codzienna praca włodarza, jakie ma zainteresowania. Burmistrz chętnie opowiadał o pracy, która jest trudna , odpowiedzialna, wymaga podejmowania bardzo ważnych decyzji, ale przede wszystkim podkreślił, że bardzo lubi swoją pracę i zachęcał, aby każdy w życiu robił to co lubi. Finalne pytanie uczniów, czy burmistrz ma zwierzęta zaskoczyło młodzież, gdyż okazało się, że włodarz ma sporo zwierząt. 
     Spotkanie z Burmistrzem było bardzo ciekawe, pan M. Gąsik swoją osobą pokazał nam , że warto działać dla wspólnego dobra, bo to wzbogaca również tego , który działa. 
 Może wśród nas są już jacyś : samorządowcy , burmistrzowie… Kto wie…