niedziela, 24 października 2021

Akcja charytatywna: ,,Szkoło pomóż i Ty”

Na przełomie września i października,  uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana już od kilkunastu lat przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". 

W tym roku pomagamy dla 10 – letniego Kacpra, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Aby Kacper mógł się prawidłowo rozwijać niezbędny jest zakup specjalistycznego oprogramowania i komputera.

         Wśród uczniów naszej szkoły rozprowadzane były cegiełki - pomoce edukacyjne z języka polskiego, angielskiego, matematyki, chemii, biologii, historii itp. Każdy mógł zakupić dowolną ilość. Ze sprzedaży cegiełek udało się w sumie zebrać kwotę 195,24 zł.

Kwota ta została przekazana na konto fundacji, która przeznaczy je na zakup specjalistycznego sprzętu dla Kacpra.

 Za każdą zakupioną cegiełkę i tym samym okazane serce serdecznie dziękujemy!!! 

                                                                                          WOLONTARIAT