wtorek, 26 października 2021

Wizyta strażaków

25 października, w związku z przypadającym niedawno Europejskim Dnie Przywracania Czynności Serca, uczniowie młodszych klas naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem. Panowie Marcin Greczyn i Tomasz Marczenia omawiali sposoby właściwego postępowania w sytuacjach zagrożeniach życia. Zwracali szczególną uwagę na zasady udzialania pierwszej pomocy. Przygotowali dzieciom nawet pokaz na fantomie. Omówili także zasadność wzywania służb ratowniczych, przypominali o najważniejszych numerach alarmowych. Zaprezentowali przedmioty znajdujące się w wyposażeniu jednostki.

Wszyscy słuchali ich z wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się , że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Urozmaiceniem spotkania była możliwość zobaczenia z bliska prawdziwego wozu strażackiego, a nawet wejście do środka.

Była to bardzo pouczająca lekcja, na której przedstawiono treści związane z udzielaniem pierwszej pomocy, bezpieczeństwem, postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem za poświęcony nam czas oraz cenne rady.