Aktualności

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2023

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa.
Uczniowie bawili się przy muzyce, o którą zadbali Błażej i Wojtek oraz korzystali z katalogu wróżb.

Rada Rodziców zadbała również o coś dla podniebienia – serwowane były przepyszne gofry i popcorn. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.
Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece.

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Długiem wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez filię biblioteczną z okazji Dnia Pluszowego Misia – ulubionego święta dzieci. Atrakcji było sporo. Najpierw misiek opowiedział nam (naprawdę!) o swoich narodzinach.  Słuchając uważnie tej historii mogliśmy uporządkować obrazki ilustrujące poszczególne zdarzenia chronologicznie i tak powstały piękne plakaty. Swoją wiedzę o misiach sprawdziliśmy (z dobrym wynikiem!) w misiowym quizie. Pierwszaki  rozwijały wyobraźnię przestrzenną przesuwając pionka-misia po planszy zgodnie z tym co było na misiowej mapce. Były też misiowe warsztaty origami i kolorowanki XXL przedstawiające wizerunki miśków, którym nadaliśmy zabawne imiona. Nie obyło się bez pamiątkowych sesji zdjęciowych z misiowymi rekwizytami. Z dużym zadowoleniem odnotowaliśmy (my bibliotekarze) fakt, że dzieci były tak zaangażowane w działania, że dzwonek na przerwę powitały z wielkim uczuciem zawodu.  Na pocieszenie zabrali swoje cudne prace, które ozdobią ich klasowe galerie, przypominając, że kolejne takie wydarzenie już za rok!

Fundacja AMUN- wspieramy artystow z niepełnosprawnościami

Jak co roku w okresie przedświątecznym nasza szkoła wspiera niepełnosprawnych artystów malujących ustami lub nogami z wydawnictwa AMUN.

Zachęcamy do kupna świątecznych kartek w naszej szkole.
Kartki Świąteczne można zakupić na parterze szkoły.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Fundację AMUN.

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili świętowania Dnia Zdrowego Śniadania. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce... Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową 2023

 
Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową organizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki.
Kartka powinna być wykonana ręcznie, dowolną techniką – farbami, kredkami, ołówkiem, wycinanką, itp.
Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, elementy bożonarodzeniowe uwzględniające polską tradycję i wrażliwość, estetykę i poziom artystyczny wykonanej pracy.
Prace przynosimy do sekretariatu szkoły do 30 listopada 2023r.

Szkoła do hymnu! 2023

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas I – III. Podczas apelu o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy a następnie wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy przygotowane przez dzieci wiersze, inscenizacje oraz piosenki.

Małpa w kąpieli - DKK

Dzisiejsze (15-11-2023) spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki postanowiliśmy poświęcić Aleksandrowi Fredrze – patronowi roku 2023. Po zabawnej sesji zdjęciowej członkowie klubu dowiedzieli się paru ciekawostek o życiu komediopisarza, a potem czytaliśmy jego zabawne, pouczające i wciąż aktualne w przekazie bajki: „Małpę w kąpieli”, „Dwa koguty” i „Osiołkowi w żłoby dano…”. Choć interpretacja utworów sprawiła nam nieco trudności, to trzeba przyznać, że zdecydowanie lubimy twórczość tego autora i podziwiamy jego mistrzowskie operowanie słowem. Na zakończenie młodzież zrobiła plakat z informacjami o bajkopisarzu.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły
Szkoła Podstawowa w Długiem
Długie 79
67-312 Niegosławice
e-mail: spdlugie@op.pl
tel: 68 376 80 15
 
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
© 2023 Szkoła Podstawowa w Długiem

Budowa strony internetowej Szkoły Podstawowej w Długiem dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu "Dostępna szkoła"